Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nádherný americký luxusný dom záhradou a bazénom

Nádherne zariadený Dom - Byt - Záhrada

NIKDY SA NEVZDÁVAJ SVOJICH SNOV!

Nádherne zariadený Dom - Byt - ZáhradaByt alebo dom - aj vy váhate, kde bývať s rodinou?

Dilema, ktorú riešia mnohé rodiny – je lepší dom alebo byt? Niekto si nevie predstaviť život na byte, inému zasa nevonia predstava rodinného domu s množstvom práce, ktorá okolo domu je. Pravda je taká, že obe alternatívy majú svoje pre i proti. Aké?

Byt

Veľa rodín žije v bytoch a sú s takýmto spôsobom bývania spokojní. Byt má niekoľko výhod oproti domu. Jednou z hlavných výhod je cenová dostupnosť bytu. Postaviť alebo kúpiť rodinný dom je spravidla o dosť drahšie, ako kúpiť nejaký ten byt (i keď niekedy to môže byť aj naopak v závislosti od vybavenia bytu, lokality a ďalších skutočností). Preto sa aj veľa mladých ľudí rozhodne radšej pre túto možnosť.

Byt si nevyžaduje až tak veľa práce – stačí si poupratovať a udržiavať interiér, keď máte službu, umyť schody, prípadne vykonať nejaké iné nenáročné práce. Na opravu strechy, zateplenie bytovky a podobné úkony sa spravidla obyvatelia skladajú, čiže vás to v konečnom dôsledku vyjde opäť lacnejšie, ako v prípade rovnakých úkonov na dome.

Vy si nemusíte robiť starosti so zháňaním firmy na opravu týchto vecí a ak sa niečo pokazí vo vašom byte, takisto to zvyčajne vyrieši domovník. Byt je teda ideálny pre tých, ktorí žijú uponáhľaným a pohodlným životom. Problémom však pri živote v bytoch býva neraz nedostatok súkromia. V bytovke ste obkolesení inými rodinami a musíte dodržiavať isté pravidlá, aby ste ich nerušili (čo môže byť niekedy ťažké, ak máte malé neposedné deti, ktoré rady skáču a inak sa bláznia)

Keď niekto prerába byt, budete nútení počúvať búchanie a vŕtanie celé dni. Budete svedkom manželských hádok, pretože hluk cez steny bytoviek prejde pomerne ľahko. Taktiež vás bude možno neraz rušiť hlasná hudba a podobné veci. Veľa, samozrejme, závisí od toho, akých máte susedov. V každom prípade v byte to so súkromím nie je príliš ružové.

Dom

 
Mať dom je snom mnohých ľudí. Dom predstavuje akési rodinné kráľovstvo, väčšie súkromie, dvor a záhradu, kde sa môžu deti vyšantiť, kde sa dá príjemne posedieť, grilovať a čo-to si i dopestovať. Dvor si možno upraviť podľa vlastných predstáv – či už túžite po bazéne, záhradnom altánku, krbe alebo obrovskej trampolíne, všetko si môžete zabezpečiť, keď máte vlastný dvor.

Ak máte nejakých domácich miláčikov, najmä psa či mačku, určite sa im bude predstava domu páčiť viac ako byt. Navyše tí, ktorí chcú chovať aj nejaké iné zvieratá ako sliepky či zajace, len ťažko by tento svoj koníček praktizovali na bytovke. V prípade domu sú ich možnosti väčšie. Dom je takisto z dlhodobého hľadiska lepšou voľbou, nakoľko neskôr sa v ňom pomestia aj dve rodiny.

Teda, ak váš dospelý syn či dcéra nebudú mať vlastné bývanie, môžete im vyčleniť trebárs poschodie, kde budú bývať aj so svojou rodinou. To môže byť dočasné riešenie, kým si nepostavia vlastný dom alebo nekúpia byt, no mnohé rodiny takto žijú aj natrvalo. Náklady na dom si rozdelíte, čiže z toho napokon profitujú ako rodičia, tak i mladí.

Niekedy zasa, ak je väčší pozemok okolo domu, môžu rodičia svojim deťom umožniť postaviť si ich vlastný domček na kúsku pozemku. Mladým tak odpadnú starosti so zháňaním vhodného pozemku, čo dnes predstavuje veľkú finančnú záťaž.

 Tiež je možné si k domu pripojiť nejakú tú prístavbu, alebo vybudovať jedno poschodie navyše, kde vznikne ďalší obytný priestor. Nevýhodou však určite je viac práce. Dom je jednoducho náročnejší na údržbu ako byt. Musíte sa starať nielen o interiér ale aj o exteriér – teda dvor a záhradu. 

 Kosenie a udržiavanie trávnika, obrábanie záhradky, strihanie stromov a rôzne sezónne práce v záhrade vás neminú. Ak sa niečo pokazí, ste to vy, kto si musí zabezpečiť opravu. Výmena okien, zateplenie domu, oprava strechy a iné práce sú len a len na vás (respektíve vy si musíte zabezpečiť vykonanie týchto prác).

Mať dom je náročnejšie aj na financie. Náklady sú vyššie ako pri bývaní v byte. Keď máte veľký dom a zostanete v ňom sami, stále budete musieť vykurovať a udržiavať aj neobývané časti domu, aby nezačali plesnivieť a inak nechátrali. Jednou z možností v takomto prípade je prenajať poschodie alebo inú neobývanú časť domu, aby sa využila a aby sa vám znížili prípadné náklady.

Dom i byt teda majú oboje svoje pre i proti. Riešením dilemy môže byť aj byt v menšej bytovke (s dvoma či troma poschodiami), kde je väčšie súkromie ako v obrovskom paneláku. Často takéto bytovky majú aj spoločnú záhradku, ihrisko pre deti, čo je vcelku zaujímavý kompromis. Obzvlášť, ak máte šťastie na príjemných susedov.

Dom byt
Reklama zadarmo, zvýšenie návštevnosti
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dakujem za návštevu png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one